Logo
Wydrukuj tę stronę

Morsy Przechlewo zapraszają na spływ kajakowy 04.06.2016 r.

Morsy Przechlewo zapraszają na spływ kajakowy 04.06.2016 r.

Morsy Przechlewo zapraszają na spływ kajakowy rzeką Brdą w dniu 04 czerwca, Startujemy z Przechlewa o 10:00 busami nad rzekę do Żołna. Na trasie spływu, na polu biwakowym gorąca zupa i odpoczynek i dalej spływ do Folbryk, powrót do Przechlewa około 16:00. Ognisko u Morsów z Przechlewa nad jeziorem, istnieje możliwość noclegu (2 domki 4 osobowe, własne namioty)

Wypożyczenie kajaka 2 osobowego - 40 zł, nocleg w domku około 20 zł - 25 zł. Zapisy do Ani tel. 516-025-486 do dnia 25.05.2016 r.

Spływ jednodniowy Brdą

  • Żołna - Nowa Brda - Folbryk (4,5 godziny)
  • Nowa Brda - obelisk upamiętniający spływ Papieski i pole za dwoma mostami drogowymi i kolejowym - z wiatą i toaletami - około 14 km
  • Nowa Brda - przez Folbryk (Przytoń) - pole z wiatami - po obu stronach rzeki a za rzeką Rezerwat Przytoń - z unikatowymi ponad 300 letnimi bukami porastającymi ogromne bo ponad 20 metrowe skarpy.

Brda należy do najstarszych w Europie. Rzeka w swojej szczególnie górnej części, przypomina często pierwotny las. Starodrzew i unikalne dla innych regionów gatunki zwierząt i ptaków, przyciągają tu często miłośników dzikiej natury. To właśnie tu możemy spotkać zimorodka. Istnieje też duże prawdopodobieństwo, że spływ Brdą dostarczy wam innych wrażeń, podczas których spotkacie łosia lub muflona (kozica sprowadzona z Korsyki). Na jeziorze Szczytno natomiast, ciągle jest jedno z największych lęgowisk kormorana. Fantastyczny widok ogromnego stada tych ptaków, to niemal codzienność. Pomimo dziewiczej przyrody, pola biwakowe są doskonale przygotowane, dlatego spływy kajakowe Brda to nie tylko spływ, ale wieczorne spotkania przy ognisku i inne atrakcje. Jedno z takich pól - w miejscowości Nowa Brda- wygląda od kilkudziesięciu lat tak samo jak w dniu kiedy Karol Wojtyła odbył swój pierwszy spływ Brdą i spędził tam swoją pierwszą noc.

Spływy kajakowe Brdą to jedno z popularniejszych miejsc, które od dziesiątek lat odwiedzają wodniacy, lecz może się okazać, że przez wiele godzin nikogo nie spotkamy. Spływ Brdą jest bardzo dobrze oznaczony. Tablice informacyjne na postojach, pomogą Ci odnaleźć się w naszej okolicy. Informacje na nich zawarte pokazują najbliższe pola biwakowe oraz czasy przepływu poszczególnych odcinków.

Dodatkowe informacje

WEBDESIGN Q TOMASZ KOLASA © KOŁOBRZESKI KLUB MORSÓW. ALL RIGHTS RESERVED.