Menu
 • KOŁOBRZESKI KLUB MORSA
 • KOŁOBRZESKI KLUB MORSA
 • KOŁOBRZESKI KLUB MORSA
 • KOŁOBRZESKI KLUB MORSA
 • KOŁOBRZESKI KLUB MORSA

Kołobrzeski Klub Morsów przy RSTU z siedzibą w Centrum Spraw Społecznych (CSS) - ul. Okopowa 15 78-100 Kołobrzeg (II pięto, pokój 213)
zaprasza na dyżury Zarządu KKM w każdy poniedziałek w godz. od 16:00 do 17:00 (oprócz dni świątecznych po uprzednim kontakcie telefonicznym z Prezesem KKM)


A+ A A-

Margonin '2013

Dodatkowe informacje

 • Nazwa Imprezy: Margoniński Lodołamacz kończy sezon
 • Data: 18-19.05.2013 r.
 • Organizator: Margoniński Klub Morsa Lodołamacz
 • Temp. powietrza: 25 st. C
 • Temp. wody: 15 st. C
 • Opis Imprezy:

  Jest 1. maja 2013 r. Kołobrzeskie MORSY kończą swój sezon morsowania 2012/13. Na zlot zawitała również liczna grupa z Margonina, a dokładnie Lodołamacze Margonińskie, które przy okazji swojej obecności w Kołobrzegu zaprosiły nasz klub na letnie zakończenie sezonu w Margoninie.

  I tak się stało. Czwórka zagorzałych kołobrzeskich morsów z Prezesem KKM na czele udała się do Margonina świętować z Lodołamaczami. W skład reprezentacji Kołobrzeskiego Klubu Morsów weszli: Maggi (jedyna foczka), Jerzy Jerry (Prezes), Krzysztof Kris i Tomek Tomi (nadworny pstrykacz).

  Z Kołobrzegu wyjechaliśmy prawie skoro świt, licząc wg czasu pojmowanego przez typowego śpiocha. Czyli o godz. 8:00. Niestety już o 9:00 w Starym Drawsku nasz kierowca Jerry padł i musieliśmy cucić go w wodach jeziora :) Po niespełna 20 minutach już jako nowonarodzony (miejscowy proboszcz nie chciał wpisać go do parafialnej księgi poczętych), zabrał nas w dalszą drogę. Do Margonina zajechaliśmy około godz. 11:15 i w oczekiwaniu na zwiedzanie kościelnego Muzeum, lokalne władze witały nas dźwiękiem kościelnych dzwonów.

  Po zaznajomieniu się z kulturą Margonina udaliśmy się do miejsca zakwaterowania (kilka metrów od jeziora). Sama lokalizacja jak i warunki bytowe oceniłbym na 5+. Jedyna rzecz na minus to brak drabinek przy pomostach, co w późniejszym terminie skutkowało kontuzjami.

  Następnie Margonińscy Lodołamacze ugościli nas obiadem i ... lekki smutek i niepokój wkradł się w nasze serca. Uważnie rozglądając się stwierdziliśmy brak naszych super kompanów z Wielkopolskiego Klubu Morsów "Alaska". Ktoś próbował nas pocieszać, że najprawdopodobniej przyjadą, ale z lekkim poślizgiem. Jednak nie przyjmowaliśmy tego jako pewnik i z oczekiwaniem w sercach wypatrywaliśmy ekipy Marka.

  A co było później? Zobaczcie wideo relacje w filmie autorstwa tego, kto miał akurat kamerę w ręku.

  Film specjalnie dedykuje Marysi z Alaski. Gdyby każdy człowiek miał tyle radości w sobie co nasza mała nastolatka, to na świecie nie byłoby biedy, wojen i niepotrzebnej złości :)

Media

Margonin '2013. Autor filmu: Tomasz TOMI Kolasa
Powrót na górę

Odwiedza nas 72 gości oraz 0 użytkowników.